Strona główna » Blog » Jak zadbać o gres?

Jak zadbać o gres?

Data dodania: 03-06-2020

Jak zadbać o gres?

Płytki gresowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań. Mają szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Gres jest wyjątkowym materiałem i charakteryzuje się wysoką trwałością, odpornością na ścieranie, jest twardy i nisko nasiąkliwy oraz mrozoodporny. Aby zadbać o jego estetyczny wygląd, warto zastosować odpowiedni impregnat. Taki preparat pomoże w utrzymaniu gresu w nienagannej kondycji przez długie lata. 

Odpowiedni impregnat

Wybór odpowiedniego impregnatu pomoże nam w utrzymaniu doskonałego wyglądu gresu przez długi czas. W naszym asortymencie znajdują się sprawdzone i polecane impregnaty i preparaty do czyszczenia gresu. Dzięki użyciu takiego rodzaju zabezpieczenia chronimy powierzchnię przed uszkodzeniami i zabrudzeniami oraz ją pielęgnujemy. 

Impregnat do gresu

W celu zabezpieczenia powierzchni gresowych polecamy impregnat Sopro FFS 719. Ten rewelacyjny preparat chroni przed powstawaniem plam z wody, oleju, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń, z jakimi możemy spotkać się w codziennym użytkowaniu. Preparat ma zastosowanie do gresu, gresu polerowanego, fug i spoin. Impregnat Sopro ma właściwości, które ułatwiają pielęgnację powierzchni, zawiera dodatki chroniące przed plamami z olejów i tłuszczów. Jest łatwy w użytkowaniu i od razu gotowy do nałożenia. Idealnie sprawdzi się do nowo ułożonych lub polerowanych okładzin oraz można go stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków. Preparat osiąga skuteczność po 24-48 h, nie nabłyszcza i nie wpływa na przepuszczalność powierzchni. 

Impregnat do kamienia polerowanego 

W naszej ofercie znajduje się również preparat Dynasil FX. Jest to specjalistyczny środek zapewniający ochronę powierzchni polerowanych z kamienia naturalnego, gresu, piaskowca, marmuru i granitu. Dynasil zapewnia trwałą i transparentną ochronę kamieniom polerowanym, szlifowanym oraz nieobrobionym kamieniom naturalnym i ułatwia ich czyszczenie. Preparat został przebadany pod kątem kontaktu impregnowanej powierzchni z żywnością i spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Dzięki temu możemy zastosować ten preparat do ochrony na przykład kuchennego blatu wykonanego z kamienia naturalnego lub betonu architektonicznego. Dynasil FX charakteryzuje się tym, że nie pozostawia powłoki na powierzchni oraz jest niewidoczny po wyschnięciu. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. 

Czyszczenie i konserwacja

Dla utrzymania powierzchni gresowych w czystości i nienagannym wyglądzie zaleca się stosowanie specjalistycznego preparatu. Polecamy Sopro 708, jest to środek idealny do gresu, kamienia naturalnego, a nawet powierzchni ceramicznych. Usuwa zabrudzenia powstające w codziennym użytkowaniu powierzchni, a także plamy olejów i tłuszczów, a nawet trudne do usunięcia ślady butów. Podczas regularnego stosowania nie tylko czyści, ale i pielęgnuje powierzchnie. Gres zachowuje swoje walory estetyczne i jest odporny na powstawanie nowych zabrudzeń. Sopro nie wytwarza powłoki na czyszczonej powierzchni oraz nie pozostawia smug.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl