Strona główna » Blog » Jak chronić powierzchnię betonową przed wodą?

Jak chronić powierzchnię betonową przed wodą?

Data dodania: 07-09-2020

alt
 

Jak chronić powierzchnię betonową przed wodą? 


Beton jest coraz popularniej stosowanym materiałem o bardzo różnorodnym zastosowaniu. Powierzchnie z betonu stwarzają wiele możliwości, ponieważ przestały być już tylko elementem konstrukcyjnym, ale stały się ważnym elementem dekoracyjnym. Zmiany w budownictwie, architekturze oraz aranżacji wnętrz sprawiają, że możliwości przestają być ograniczone i zaczyna liczyć się tylko pomysł i kreatywność. Sytuację na rynku zmieniło pojawienie się stylu modernistycznego, minimalistycznego i industrialnego, które w bardzo szybkim czasie zyskały na popularności. W tych stylach doskonale odnajdują się proste i surowe powierzchnie betonowe. Beton jest również idealnym tłem dla dodatków i doskonale łączy się z innymi materiałami budowlanymi i wykończeniowymi takimi jak drewno, metal i szkło. Dzięki tak szerokim możliwościom stosowania zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach beton jest chętnie użytkowany. Stosowanie betonu wiąże się jednak z jego odpowiednim zabezpieczeniem. Niezależnie od miejsca użycia, powierzchnię należy zaimpregnować dobranym do tego celu preparatem. Impregnowanie betonu jest niezwykle ważne, ponieważ gwarantuje, że powierzchnie przez długi czas będą pełniły swoją funkcję w nienaruszonym stanie. 

Impregnaty 

Impregnowania powierzchni betonowych dokonuje się za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu produktów. Charakteryzują się one wnikaniem w strukturę, przez co znacząco poprawiają jej trwałość, zapobiegając pękaniu oraz pyleniu. Impregnowaniu podlegają wszelkie konstrukcje betonowe, w tym ściany i posadzki. Należy impregnować zarówno powierzchnie znajdujące się wewnątrz, jak i na zewnątrz. Odpowiednio dobrany impregnat wzmacnia strukturę, co znacząco przedłuża jej trwałość. Zastosowanie preparatu sprawia, że powierzchnia jest odporna na ścieranie i powstawanie przebarwień. Dodatkowo chroni przed wchłanianiem wilgoci i zapobiega porastaniu mchem. Impregnaty chronią beton przed zanieczyszczeniami i ułatwiają jego czyszczenie. Preparaty do impregnowania betonu mogą poprawiać wygląd powierzchni, zmieniać jej kolor i wykończenie. Wybór odpowiedniego preparatu zależy od naszych potrzeb, wymagań i preferencji, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. 

Ochrona przed wodą 

Na rynku dostępne są impregnaty o działaniu super hydrofobowym. Oznacza to, że charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wodę i tworzą warstwę zabezpieczającą na powierzchni betonu. Jednym z takich preparatów jest DYNASIL SMART, który może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz nawet na powierzchniach pionowych i mocno pochylonych. Przeznaczony jest do stosowania na powierzchniach z betonu, klinkieru, materiałów ceramicznych oraz do wszelkiego rodzaju kamieni naturalnych. Preparat charakteryzuje się doskonałym efektem perlenia wody na powierzchni, ponieważ tworzy warstwę hydrofobową. Impregnat sprawia, że powierzchnia jest odporna na powstawanie tłustych plam i zanieczyszczeń, a także ułatwia jej czyszczenie. Zastosowanie preparatu gwarantuje doskonałą ochronę powierzchni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo zapobiega powstawaniu grzybów i porostów. Ważną informacją jest, że impregnat nie zmienia wyglądu powierzchni.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl