Strona główna » Blog » Dlaczego warto stosować SARSIL AHYDROSIL?

Dlaczego warto stosować SARSIL AHYDROSIL?

Data dodania: 22-12-2020
alt
 

Dlaczego warto stosować SARSIL AHYDROSIL?
 

Sarsil to producent nowoczesnych silikonowych impregnatów do różnych powierzchni. W ofercie producenta znajdują się impregnaty do kamienia naturalnego, czyli granitu, marmuru, piaskowca, ale również betonu, cegły, klinkieru, kostki brukowej, gresu i innych. Podstawowym zadaniem impregnatów jest zabezpieczanie powierzchni przed zabrudzeniami, niekorzystnym wpływem środków atmosferycznych, nadmierną wilgocią i zbyt szybkim zniszczeniem. Impregnaty w zależności od rodzaju powierzchni mogą być stosowane wewnątrz budynków i na zewnątrz. W ofercie Sarsil znajduje się cała gama produktów, z których każdy z pewnością wybierze odpowiedni preparat do swoich potrzeb i wymagań. Sarsil to polskie impregnaty, które cieszą się popularnością i  zaufaniem wśród klientów. Doskonała jakość i skuteczność oraz atrakcyjna cena sprawiają, że te produkty to bardzo dobry wybór dla osób, które potrzebują impregnacji powierzchni. 

SARSIL AHYDROSIL K

 

altAHYDROSIL K jest to impregnat silikonowy do mineralnych materiałów budowlanych w formie koncentratu. Przeznaczony jest do impregnacji w celu zapewnienia wodoodpornej właściwości nasiąkliwych i porowatych materiałów takich jak tynki cementowo-wapienne, elementy gipsowe, beton, cegła silikatowa oraz inne materiały budowlane. Preparat może być stosowany również do impregnacji i ochrony antykorozyjnej mostowych konstrukcji betonowych, żelbetowych, tuneli, ścian oporowych i dźwiękochłonnych, balustrad, osłon betonowych, płyt lotniskowych i dróg wykonanych z betonu. Impregnat Sarsil Ahydrosil K może być stosowany do iniekcyjnej metody osuszania murów, w tym celu należy go uprzednio rozcieńczyć wodą w stosunku 1:5. Producent zaleca przeprowadzenie próby aplikacyjnej do oceny ostatecznego efektu impregnacji. Preparat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury powierzchni impregnowanej.
 

Jak stosować AHYDROSIL K?

 

SARSIL AHYDROSIL K jest roztworem alkalicznym o działaniu żrącym. Dlatego należy stosować go ze szczególną uwagą. W przypadku kontaktu ze skórą należy skażone miejsce obficie spłukać zimną wodą, natrzeć rozcieńczonym octem i ponownie spłukać wodą. Impregnację należy wykonywać, stosując okulary, rękawice i odzież ochronną. Przy metodzie natryskowej stosować maskę zabezpieczającą drogi oddechowe. Zachować ogólne zasady BHP oraz wskazówki podane na etykiecie.  Preparatu Ahydrosil K nie należy stosować do impregnacji powierzchni z  marmuru, granitu, piaskowca i ceramiki kolorowej, ponieważ może pozostawić biały, trudno usuwalny osad. Przed rozpoczęciem impregnacji należy przeprowadzić próbę, w jaki sposób podłoże reaguje na preparat. Powierzchnia powinna być czysta i sucha. Oczyszczona z glonów, grzybów, mchu oraz niezatłuszczona. Zabrudzenia i wykwity należy usunąć profesjonalnymi czyścikami na przykład Sarsil Czyścik. Odpowiednio Przygotowany środek nakładamy równomiernie pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową na impregnowaną powierzchnię. Według zaleceń impregnat należy nałożyć dwa razy metodą "mokre na mokre" w krótkich odstępach czasu, zanim pierwsza warstwa impregnatu zaschnie. Temperatura pracy z impregnatem AHYDROSIL K to zakres +5ºC a +25ºC. Środki silikonowe wnikają w głąb porowatych materiałów pod działaniem sił kapilarnych podobnie jak woda. Dla uzyskania dobrych efektów hydrofobizacji zaleca się osiąganie maksymalnej głębokości wnikania środków, dlatego należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni przed przystąpieniem do impregnacji. 

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl