Strona główna » Blog » Czy warto stosować mieszanki paszowe w żywieniu konia?

Czy warto stosować mieszanki paszowe w żywieniu konia?

Data dodania: 09-12-2020
alt


Czy warto stosować mieszanki paszowe w żywieniu konia?


Żywienie konia jest równie ważne jak dbanie o jego odpowiednią pielęgnację. Jest to jeden z podstawowych obowiązków właściciela lub opiekuna i ma ogromny wpływ na stan zdrowia zwierzęcia. Konie to wspaniałe zwierzęta, które wymagają dużo pracy, poświęcenia i uwagi. Zapewnienie odpowiedniej opieki jest wyzwaniem dla opiekunów, ale każdy właściciel chce, aby jego zwierzę było zdrowe i szczęśliwe. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne wymagają czasu i cierpliwości, dzięki nim dbamy o wygląd naszego podopiecznego i jego zdrowie. Jednak podstawą zdrowia naszego konia jest jego żywienie. Jeżeli dieta będzie nieprawidłowa lub wystąpią w niej braki, może spowodować to problemy zdrowotne i będzie zauważalne także w wyglądzie zwierzęcia. W powyższym przypadku nawet najlepsza pielęgnacja nie pomoże. Żywienie naszego konia nie zawsze będzie łatwe, ale warto poświęcić uwagę temu zagadnieniu. Jeżeli nasz podopieczny ma ubogą dietę, możemy ją uzupełnić specjalistycznymi mieszankami paszowymi.

altaltaltalt

Zasady żywienia konia 


W żywieniu konia niezwykle ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Posiłki powinny być pełnowartościowe tak, aby dostarczyć niezbędnych witamin i mikroelementów. Istotne jest, aby oprócz dobrze dobranej ilości jedzenia zadbać o optymalne nawodnienie zwierzęcia. Należy ustalić odpowiedni harmonogram dnia i przewidzieć w nim czas na karmienie. Codzienna dieta naszego zwierzęcia będzie zależeć od jego indywidualnych cech oraz aktywności. 

Mieszanki paszowe Black Horse


Mieszanki paszowe firmy Black Horse są przeznaczone do uzupełnienia diety naszego konia. Miesza się je z wodą lub tradycyjną paszą w celu podania. Odpowiednia ilość zależy od masy i wieku naszego konia.

altaltaltalt

 

BiotinMax to preparat do stosowania u koni o kruchych i łamliwych kopytach, pozbawionych lśniącej sierści. Dzięki starannie dobranym proporcjom biotyny i cynku zapewnia odpowiednią strukturę, rozwój i formowanie rogu kopytowego jak również poprawia wygląd sierści i ją odżywia, zapobiegając wypadaniu włosów. Biotyna przyspiesza regenerację miazgi rozrodczej i warstwy podskórnej kopyta, co prowadzi do zwiększenia elastyczności i wytrzymałości kopyt przed pęknięciami. Cynk chroni tkanki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz zapewnia ochronę kopyt przed działaniem czynników mechanicznych i chemicznych. 
 

EasyCalm to mieszanka paszowa do stosowania u koni w sytuacjach stresujących oraz przy niedoborach magnezu. Dzięki wysokiej zawartości magnezu i witamin z grupy B. Skutecznie regeneruje układ nerwowy, zmniejsza nadpobudliwość, eliminuje drgawki oraz wspiera koncentrację konia przed zawodami. Likwiduje stres powstały w wyniku transportu i zmiany otoczenia. Nie powoduje ospałości. Easy Calm można stosować także w problemach przewodu pokarmowego, ze względu na przeciwbiegunkowe działanie magnezu jak również wspomagająco w problemach sercowo-naczyniowych. 
 

EquiVit w płynie uzupełnia niedobory witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia. Zapewnia dobrą kondycję, podnosi wydolność oraz wzmacnia odporność. Dzięki zbilansowanej zawartości składników aktywnych preparat korzystnie wpływa na działanie układu rozrodczego, mięśniowego, nerwowego, immunologicznego, kostnego i przemiany metaboliczne. Kompletny zestaw witamin do stosowania w okresach wzmożonych treningów i zawodów. Preparat można stosować w przypadku choroby konia, w związku z transportem, zmianą paszy, jak również u koni młodych w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Polecany również dla klaczy źrebnych i karmiących.
 

HydraStar uzupełnia braki wody i minerałów, spowodowane silnym poceniem się zwierzęcia. Starannie dobrana kompozycja składników aktywnych, odpowiadająca strukturze końskiego potu, skraca czas powrotu konia do pełnej wydolności, wspomaga regenerację oraz zapewnia wysoki poziom sprawności, także w czasie długich treningów. Preparat zawiera betainę, pełniącą funkcję osmoregulacyjną, sorbitol, będący źródłem energii oraz witaminę C o działaniu antystresowym i regenerującym. Dzięki pochodzeniu mikroelementów ze związków chelatowych ich przyswajalność jest bardzo wysoka. 

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl