Strona główna » Blog » Jakie zastosowanie ma grunt głęboko penetrujący?

Jakie zastosowanie ma grunt głęboko penetrujący?

Data dodania: 19-11-2020


alt

Jakie zastosowanie ma grunt głęboko penetrujący?

Odpowiednie przygotowanie podłoża jest niezwykle ważną czynnością, która powinna rozpoczynać wszelkiego typu prace wykończeniowe. Sposób przygotowania podłoża ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy prowadzonych prac. Pomimo tego, że jest to etap pracochłonny, należy z jak największą starannością przejść przez jego kolejne kroki, dzięki czemu prace zakończymy doskonałym efektem. Nie należy pomijać żadnych czynności, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na proces. Dla najlepszego efektu, trwałości i estetycznego wyglądu przez lata należy w kilku etapach zadbać o podłoże. 

Przygotowanie podłoża 

Do przygotowania podłoża, polecamy produkt Alabaster grunt-S, który produkowany jest jako preparat gotowy do bezpośredniego użycia. Produkt najlepiej nanosić na podłoże w postaci nierozcieńczonej, jednokrotnie wałkiem lub pędzlem jako cienką i równomierną warstwę. Jeśli po wyschnięciu podłoże jest nadal chłonne, gruntowanie należy powtórzyć. Nie należy nakładać podczas deszczu, mgły oraz w temperaturze poniżej 5˚C. Czas schnięcia w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia wynosi około 4h od naniesienia warstwy. Dla osiągnięcia najlepszych efektów podłoże musi być czyste, czyli pozbawione kurzu, resztek farb, klejów oraz innych zanieczyszczeń. Następnie należy sprawdzić nośność, czyli czy na powierzchni nie ma fragmentów luźnych i osypujących. Podłoże powinno być stabilne, dlatego należy dopilnować, żeby nie uginało się, zwłaszcza w przypadku płyt gipsowo-kartonowych oraz drewnopochodnych, które należy dokładnie usztywnić. Podłoże powinno być równe a do wyrównywania wszelkiego rodzaju pęknięć, ubytków i rys należy użyć przeznaczonego do tego celu produktu jak gładź szpachlowa.


alt


Jakie właściwości ma grunt?

Grunt głęboko penetrujący to specjalistyczny preparat produkowany na bazie drobnocząsteczkowej dyspersji akrylowostyrenowej. Posiada zwiększoną zdolność penetracji, przez co wnika silnie w głąb podłoża, dzięki czemu jego działanie ma charakter nie tylko powierzchniowy. Szczególnie zalecany jest do stosowania na trudne podłoża wewnątrz i na zewnątrz budynków. W przypadku tynkowania i szpachlowaniu poprawia równomierność i szybkość wiązania materiałów. Przy wylewkach samopoziomujących tworzy powłokę ochronną. Ułatwia konserwację i zapobiega osadzaniu się kurzu oraz zabezpiecza przed powstawaniem szkodliwych reakcji chemicznych między gipsem a cementem. Zapobiega szybkiemu wchłanianiu wody przez podłoże oraz reguluje proces chłonności podłoża. Po wyschnięciu tworzy bezbarwną powłokę. Znakomicie ujednolica chłonność podłoży mineralnych, zmniejsza pylistość oraz zwiększa przyczepność warstw. Produkt wnika głęboko w gruntowane podłoże i dodatkowo zabezpiecza je przed wilgocią. Alabaster Grunt-S może być stosowany jako środek wzmacniający na stare i nowe podłoża o właściwościach chłonnych takich jak betony, gazobetony, tynki cementowo-wapienne, tynki wapienne, tynki gipsowe, płyty cementowe, płyty gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, piaskowce. Może być stosowany w ogrzewanych konstrukcjach podłogowych. Szczególnie zalecany do stosowania pod gładzie szpachlowe, tynki mineralne, akrylowe i farby. Zwiększa wydajność klejów, ponieważ uszczelnia strukturę gruntowanego podłoża.

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl