Strona główna » Blog » Jakie zastosowanie ma folia w płynie?

Jakie zastosowanie ma folia w płynie?

Data dodania: 02-07-2021alt


Jakie zastosowanie ma folia w płynie?

We wnętrzu domu lub w jego otoczeniu znajdują się miejsca, które wymagają dodatkowego lub specjalnego zabezpieczenia i przygotowania. Remontując lub budując dom, pamiętajmy o zaplanowaniu wszystkich kroków tak, aby efekt końcowy był zadowalający i długotrwały. Warto w takich przypadkach rozważyć różne możliwości i rozwiązania, które zwiększą trwałość wykończenia. Powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na miejsca wilgotne lub narażone na działanie wody. Wzmocnienie powierzchni w takich przestrzeniach pozwoli na komfortowe i bezproblemowe korzystanie z nich przez lata. Takimi obszarami w domu mogą być kuchnia i łazienka. Są to pomieszczenia narażone na długotrwałe działanie wody. Dobra hydroizolacja powierzchni będzie zabezpieczeniem przed zawilgoceniem, zniszczeniem i rozwojem grzybów oraz pleśni. Zastosowanie samej okładziny ceramicznej może być niewystarczającym rozwiązaniem, ponieważ nie zapewnia perfekcyjnej izolacji. Przez narażone na działanie wody płytki i fugi może przedostawać się woda, która gromadząc się na podłożu, będzie idealną podstawą do rozwoju pleśni, może spowodować kruszenie podłoża, odklejanie okładziny lub inne konsekwencje, których wolimy uniknąć. Łatwym rozwiązaniem takich problemów będzie zastosowanie folii w płynie.


Co to jest folia w płynie?


Folia w płynie to preparat hydroizolacyjny. W naszej ofercie posiadamy produkty marki Alabaster. Jednym z nich jest Membrana, czyli folia jednoskładnikowa w płynie. Gotowa do użycia folia płynna, która jest produkowana na bazie żywicy akrylowej, utwardzająca się przez odparowanie wody. Po upływie procesu schnięcia tworzy elastyczną, odporną na zawilgocenia, wodoszczelną powłokę izolacyjną. Zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym działaniem olejów, smarów, grzybów i pleśni. Posiada dobrą przyczepność do podłoży i jest łatwa w nakładaniu. Polecana do stosowania wewnątrz pomieszczeń lub przy temperaturze powyżej +5°C można stosować ją na zewnątrz. Folia izolacyjna Alabaster Membrana przeznaczona jest do powierzchniowego bezspoinowego uszczelnienia podłoży o dużej intensywności zawilgocenia. Takimi miejscami w domu są kuchnie, łazienki, toalety, pralnie, kabiny prysznicowe. Preparat należy zastosować przed układaniem płytek ceramicznych. Folia w płynie może być przeznaczona również do wykonywania powłok przeciwwilgociowych w systemach ogrzewania podłogowego. Membranę stosuje się na podłoża betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, jastrychy.


alt
 

Jak przygotować podłoże?


Podłoże powinno być nośne, suche, odtłuszczone i zagruntowane odpowiednim preparatem gruntującym oraz oczyszczone. Powłoki niezwiązane z podłożem oraz luźne i osypujące się fragmenty należy całkowicie usunąć. Powierzchnia powinna być równa dlatego pęknięcia, rysy i ubytki podłoża należy uzupełnić. Wszystkie podłoża pyliste, wykonane z materiałów gipsowych i pochodnych należy przeszlifować i odpylić. Alabaster membrana jest gotową do użycia pastą, której nie wolno łączyć z innymi materiałami. Po otwarciu zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać najlepiej przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej. Alabaster Membranę nanosimy w co najmniej dwóch warstwach. W pierwszej kolejności uszczelniamy trudno dostępne miejsca, szczeliny dylatacyjne, naroża, przepusty rurowe, kratki ściekowe stosując specjalną taśmę, narożniki lub mankiety uszczelniające wtapiając ich brzegi w zaprawę. Masę uszczelniającą rozprowadzamy na całej powierzchni twardym pędzlem, szczotką malarską lub pacą stalową intensywnie wcierając w podłoże. Kolejne warstwy należy nanosić po wyschnięciu poprzedniej. Folię płynną należy nanosić równomiernie na całej powierzchni. Czas całkowitego utwardzenia wykonanej powłoki wynosi minimum 24h. Do przyklejenia okładziny ceramicznej możemy przystąpić po całkowitym wyschnięciu folii. Nowo nałożoną powłokę hydroizolacyjną należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem. Należy pamiętać, że zmienne warunki, niska temperatura i brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wydłużają czas wysychania folii.

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl