Strona główna » Blog » Jakie produkty stosować do wyrobów rymarskich?

Jakie produkty stosować do wyrobów rymarskich?

Data dodania: 26-01-2021alt
 

Jakie produkty stosować do wyrobów rymarskich?


Produkty rymarskie są wykonywane przez rzemieślnika, którym jest rymarz. Rymarstwo zajmuje się wykonywaniem i produkcją przedmiotów związanych z jazdą konną takich jak siodła, uprzęże, pasy, sztylpy i inne akcesoria jeździeckie oraz wielu elementów skórzanych wykorzystywanych w różnych branżach. Pomimo szerokich możliwości pracy rymarza zazwyczaj pierwszym skojarzeniem jest wykonywanie przez niego tradycyjnych siodeł na zamówienie. Charakteryzują się one doskonałym wykonaniem i wysoką jakością. Najczęściej powstanie gotowego produktu wymaga długiej pracy ręcznej z materiałem na wielu etapach, aby uzyskać wspaniały końcowy efekt. Bardzo często w rymarstwie wykorzystywana jest skóra naturalna, która jest materiałem trwałym i dobrze się sprawdza w jeździectwie. Produkty rymarskie, z których użytkownicy korzystają na co dzień, wymagają jednak dobrej pielęgnacji i ochrony, aby doskonale pełnić swoją rolę.

alt   alt   alt   alt


Jak pielęgnować wyroby rymarskie?


Wyroby rymarskie zostały stworzone ze skóry, dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Skupiamy się tutaj na elementach wykorzystywanych w jeździectwie, które z założenia muszą być gotowe do użytku każdego dnia. Opiekun konia, który używa produktów rymarskich, powinien zadbać o ich odpowiednie czyszczenie, olejowanie i impregnację. Dzięki takim zabiegom elementy zachowają swoje właściwości i żywotność na długi czas. Wyroby rymarskie muszą być trwałe i odporne, ale bez odpowiedniej pielęgnacji mogą ulec zniszczeniu zbyt szybko. Wszystko zależy od użytkownika, ale jeżeli dbamy o pielęgnację, wygląd i żywienie naszego konia to z pewnością poświęcimy dodatkowy czas na zadbanie o codziennie używany osprzęt.
 

Jakie produkty stosować?


Pielęgnacja wyrobów rymarskich polega na czyszczeniu i zabezpieczeniu. Polecamy produkty firmy Black Horse, które charakteryzują się wysoką jakością i łatwością użytkowania.
Pianka czyszcząca do wyrobów rymarskich doskonale usuwa brud, kurz, pot i sól z powierzchni skórzanych. Zapobiega ona powstawaniu plam i pojawianiu się pleśni. Jej zadaniem jest również pielęgnacja skóry. Produkt nie pozostawia tłustych śladów. Stosowana systematycznie w połączeniu z innymi produktami zapewnia optymalną kondycję wyrobów skórzanych przez długie lata. Czyszczone miejsce należy spryskać niewielką ilością preparatu, pozostawić na chwilę, po czym zetrzeć suchą szmatką, gąbką lub papierowym ręcznikiem. Dzięki formule 2 w 1 preparat można stosować zarówno w formie pianki jak i sprayu, w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni.
Nabłyszczający impregnat do skór przywraca połysk wszystkim wyrobom skórzanym, dodatkowo poprawiając ich kondycję. Oprócz blasku skóra pozostaje odżywiona, sprężysta i delikatna. Dzięki naturalnym składnikom takim jak: wosk pszczeli, lanolina i olejek migdałowy balsam wnika głęboko w skórę, nadając jej gładkość i elastyczność. Preparat zapobiega pękaniu skóry i przedostawaniu się do jej wnętrza wilgoci i brudu. Stosowany systematycznie pozwoli długo cieszyć się nienagannym wyglądem siodeł i uprzęży.
Impregnat za pomocą gąbki lub ściereczki należy wmasować w skórzaną powierzchnię oraz pozostawić do wchłonięcia i delikatnie wypolerować. Nie stosować na powierzchnie zabrudzone, nubuk i zamsz.
Olej do pielęgnacji wyrobów skórzanych odnawia wygląd popękanej skóry i konserwuje ją. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając plam ani osadów, dzięki czemu można użytkować pielęgnowany sprzęt bez obaw o zabrudzenie ubrania. Olej posiada właściwości impregnujące i pozostawia na skórze warstwę ochronną uniemożliwiającą przenikanie wody. Dodatkowo odżywia zniszczoną i wysuszoną skórę, przywracając miękkość i elastyczność. Stosowany systematycznie poprawia trwałość skóry. Doskonały do wszystkich skórzanych wyrobów jako następny krok po czyszczeniu powierzchni skórzanej. Olej nakłada się równomiernie na wcześniej wyczyszczoną powierzchnię za pomocą pędzla lub miękkiej ściereczki, starając się dotrzeć również w miejsca trudnodostępne. Pozostawić preparat na krótki czas do wchłonięcia. Następnie użytkować sprzęt bez obaw o zabrudzenie ubrania.

altaltaltalt
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl