Strona główna » Blog » Jakie produkty do pielęgnacji włosia?

Jakie produkty do pielęgnacji włosia?

Data dodania: 02-11-2020
alt


Jakie produkty do pielęgnacji włosia?

Dbanie o doskonały stan końskiej grzywy i ogona jest niezwykle istotne, ponieważ w znaczącym stopniu wpływa na jej wygląd. Odpowiednia pielęgnacja powinna być codziennością dla właściciela lub opiekuna. Podstawowym zabiegiem, jaki powinien być wykonywany codziennie, jest czyszczenia konia, czyli jego kopyt oraz całej sierści, grzywy i ogona. Systematyczna pielęgnacja zapewnia spektakularne efekty. Niestety końska grzywa i ogon ma tendencję do szybkiego zlepiania się, co tworzy nieestetyczny efekt. Lepiej zapobiegać takim sytuacjom i dbać o swojego podopiecznego tak samo, jak o każde inne zwierzę domowe. Naprzeciw potrzebom właścicieli, wyszli producenci, którzy oferują wiele preparatów pomagających zadbać o odpowiednią pielęgnację. Produkty te ułatwiają codzienną pracę nad wyglądem i stanem naszego konia. Należy pamiętać, że kondycja naszego konia świadczy też o nas jako jego opiekunach i pokazuje jak dużą uwagę, przywiązujemy do jego zdrowia i stanu. 

Jak pielęgnować końskie włosie?

Końskie włosie jest bardzo charakterystyczne i twarde dlatego wymaga specjalnego i profesjonalnego podejścia. Odpowiednia pielęgnacja wymaga wiedzy i praktyki, ponieważ łatwo jest uszkodzić włosie. Cierpliwość, indywidualne podejście i dobrze dobrane produkty są drogą do sukcesu. Zacznijmy od podstaw, czyli szczotkowania dlatego, że jest to jeden z najważniejszych elementów pielęgnacji naszego podopiecznego. Szczotkowaniu podlega cała sierść, jednak najwięcej uwagi skupia grzywa i ogon. Włos na grzywie i ogonie jest długi, przez co bardzo łatwo ulega zlepianiu i plątaniu. Należy dokładnie go wyczesywać na początku palcami, a następnie szczotką przeznaczoną do tego celu, zaczynając od dołu małymi partiami. Dla ułatwienia pracy polecamy korzystanie z preparatów ułatwiających rozczesywanie, które również dbają o kondycję włosa i jego nieskazitelny wygląd. Innymi zabiegami są też mycie i odżywanie sierści i włosa. Stosowanie profesjonalnych, wysokiej jakości jest gwarancją dobrego efektu i zapewnia bezpieczeństwo. Warto zdecydować się na produkty od pewnych producentów, które pełnią doskonale swoją rolę. 

Jakie preparaty do pielęgnacji wybrać?

Wybór preparatów do pielęgnacji dla koni jest ogromny. W ofercie producentów znajdują się odżywki, szampony, nabłyszczacze i produkty do rozczesywania. Dobór odpowiednich produktów zależy oczywiście od naszych upodobań i oczekiwań oraz potrzeb naszego podopiecznego. Możemy polecić wam markę Black Horse, w jej ofercie znajdziecie wszystkie potrzebne preparaty do całościowej pielęgnacji konia. Pielęgnacyjny szampon to doskonałe rozwiązanie, ponieważ został stworzony nie tylko w trosce o końskie włosie, ale również skórę. Skutecznie i delikatnie oczyszcza skórę, ale także ją pielęgnuje. Dzięki wyjątkowemu składowi przywraca równowagę hydrolipidową naskórka, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kolejnym etapem pielęgnacyjnym może być Kashmir Touch lotion, który nadaje jedwabisty połysk włosom i sprawia, że są one miękkie i gładkie oraz chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo chroni przed promieniowaniem UV. Shining Gloss Oryginal to dwufazowa odżywka do grzywy i ogona, która będzie idealna do codziennej pielęgnacji. Zawartość witamin i wysokiej jakości składniki aktywne sprawiają, że włos łatwo się rozczesuje, jest nawilżony i wygląda zdrowo. Z takimi produktami codzienne dbanie o naszego konia nie będzie problemem, tylko przyjemnością. 

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl