Strona główna » Blog » Jaki preparat do czyszczenia gresu wybrać?

Jaki preparat do czyszczenia gresu wybrać?

Data dodania: 11-11-2020

alt
Jaki preparat do czyszczenia gresu wybrać?

Gres jest popularnie stosowanym materiałem. Jego szerokie zastosowanie wynika z charakterystycznych właściwości. Gres to materiał wyjątkowo odporny na trudne warunki. Dlatego idealnie sprawdza się do zastosowania zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Jako materiał małonasiąkliwy jest mrozoodporny, dlatego też często stosowany jest na tarasach i balkonach, gdzie panują zmienne warunki atmosferyczne. Płytki gresowe doskonale spełnią swoją funkcję zastosowanie we wnętrzach, ponieważ są bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Ich zastosowanie w kuchni, łazience lub przedpokoju sprawi, że nie tylko nasze wnętrze będzie estetyczne, ale również trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. 

Impregnacja gresu

Dla zapewnienia ochrony powierzchni gresowych warto rozważyć zastosowanie impregnatów. Zabieg ten poprawia wygląd, trwałość oraz ułatwia codzienne użytkowanie. Odpowiednio dobrany impregnat do gresu poprawia znacząco jego żywotność i chroni przed zanieczyszczeniami oraz utratą koloru. Wybierając impregnat do gresu, należy zwrócić szczególną uwagę na wysoką jakość produktów. Profesjonalny preparat do powierzchni gresowych zapewnia doskonałe działanie i efekty, jakich oczekujemy. Płytki gresowe zastosowane we wnętrzach takich jak łazienka lub kuchnia będą narażone na występowanie zanieczyszczeń wynikających z codziennego użytkowania. Odpowiednie zaimpregnowanie powierzchni pozwoli na zachowanie idealnego wyglądu na dłuższy czas. W naszej ofercie znajduje się kilka doskonałych preparatów, które możemy polecić, aby powierzchnie gresowe zachowały swój nienaganny wygląd i właściwości przez długie lata. Impregnowana powierzchnia staje się bardziej odporna na zabrudzenia, nawet te trudne, dzięki czemu dużo łatwiej można ją czyścić. Z powierzchni zaimpregnowanej zdecydowanie łatwiej pozbędziemy się  zabrudzeń z wina, olejów i tłuszczy, kawy oraz błota. Impregnaty są łatwe w zastosowaniu, a skuteczność osiągają po upływie 24-48h. Skład impregnatów sprawia, że gres staje się bardziej odporny na trudne warunki i zabrudzenia. Wybór impregnatu zależy od naszych potrzeb i oczekiwań, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu znalezienia najodpowiedniejszego preparatu. 
 

altaltaltalt

Preparaty do czyszczenia powierzchni gresowych

Nawet do powierzchni gresowych poddanych zabiegowi impregnacji polecamy stosowanie profesjonalnych produktów do czyszczenia. Dla utrzymania czystości i nienagannego wyglądu zaleca się stosowanie specjalnych preparatów, które są jednocześnie bezpieczne i skuteczne dla powierzchni i użytkowników.Jednym z takich produktów jest Sopro 713, jest to środek idealny do gresów polerowanych lub nieszkliwionych. Koncentrat czyszczący przeznaczony do szczególnie mocno zabrudzonych powierzchni w domu oraz intensywnego czyszczenia niewłaściwie pielęgnowanych okładzin i powierzchni ceramicznych. Usuwa zabrudzenia powstające w codziennym użytkowaniu powierzchni, a także rozpuszcza powłoki z olejów i tłuszczów, ściery gumowe, a nawet trudne do usunięcia ślady butów, warstwy polimerów i wosków oraz substancje nabłyszczające i inne. Podczas regularnego stosowania nie tylko czyści, ale i pielęgnuje powierzchnie.
 

altaltaltalt


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl