Strona główna » Blog » Jaki impregnat wybrać do murów i fasad?

Jaki impregnat wybrać do murów i fasad?

Data dodania: 01-06-2021alt


Cegła i wyroby klinkierowe wyglądają pięknie, jednak dla zachowania idealnego wyglądu potrzebują regularnego stosowania impregnatów. Dla utrzymania ich doskonałego stanu niezbędne są odpowiednio dobrane zabezpieczenia. Zaimpregnowana cegła jest chroniona przed zanieczyszczeniami i drobnymi uszkodzeniami. Używanie profesjonalnych środków, wysokiej jakości zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i pewność doskonałego efektu. Cegła jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Jej popularność nikogo nie zaskakuje, ponieważ doskonale sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz. Stosowana od wieków, jest synonimem trwałości i elegancji, ale to delikatny i wymagający materiał. Powierzchnie znajdujące się na zewnątrz takie jak mury i fasady, które narażone są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych i wymagają przemyślanej konserwacji, która pozwoli na zachowanie ich nienagannego wyglądu przez wiele lat. 


Impregnacja murów 

Powierzchnie pokryte cegłą i płytką klinkierową znajdujące się na zewnątrz to bardzo często spotykany sposób wykończenia. Należy jednak pamiętać, że narażone są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, zabrudzenia oraz uszkodzenia. Dlatego warto zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego preparatu do impregnacji, który nie tylko zabezpieczy cegłę, ale także korzystnie wpłynie na jej wygląd. Jednym ze środków do impregnacji murów i fasad jest SOPRO FAD 712. To hydrofobowy, jednoskładnikowy preparat zabezpieczający elewacje. Charakteryzuje się tym, że jest paroprzepuszczalny, bardzo głęboko wnika w podłoże i doskonale zabezpiecza okładzinę przed zawilgoceniem i zabrudzeniem. Doskonale zabezpiecza elewacje, mury i ogrodzenia zapewniając wodoodporną impregnację mineralnym i chłonnym materiałom budowlanym. Idealny do stosowania na beton, nieorganiczne tynki, płyty cementowo-włóknowe, bloczki wapienno-piaskowe, kamień naturalny i syntetyczny, powłoki z farb mineralnych, mury z cegły i niezbyt mocno wypalane powierzchnie klinkierowe. Impregnat SOPRO FAD 712 jest gotowym do użycia, odpierającym wodę, transparentnym preparatem ochronnym. Impregnacja gwarantuje pewną i długotrwałą ochronę przed wilgocią oraz zabezpiecza elewacje przed szybkim zabrudzeniem. 

 

Jak stosować impregnat?

Impregnacja powierzchni wymaga odpowiedniego przygotowania. Podłoże powinno być trwałe i pozbawione luźnych warstw, pyłów, sadzy oraz brudu. Należy pozbyć się wykwitów wapiennych, soli, alg, mchów, pozostałości farb i zanieczyszczeń. Dobrze przygotowana powierzchnia jest gwarancją udanej impregnacji. Impregnat można nanosić na okładzinę pędzlem lub metodą natryskową pod zmniejszonym ciśnieniem. Należy zwrócić uwagę na dokładne pokrycie powierzchni impregnatem. Można nanosić preparat metodą “mokre na mokre”, która pozwala na dokładne zabezpieczenie impregnowanego miejsca. Czas schnięcia jednej warstwy trwa do godziny natomiast drugiej do dwóch godzin. Szczególną uwagę trzeba poświęcić na wszelkie rysy i pęknięcia, aby preparat dobrze wniknął w strukturę. Ze względu na intensywny zapach impregnat SOPRO FAD 712 przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl