Strona główna » Blog » Jak zastosować gotową masę szpachlową?

Jak zastosować gotową masę szpachlową?

Data dodania: 23-01-2021

alt

Jak zastosować gotową masę szpachlową?

 

Najważniejszym elementem prac budowlanych i remontowych jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Jest to niezwykle ważna czynność, ponieważ od jej wykonania zależy efekt końcowy jaki osiągniemy. Idealnie przygotowane podłoże to zasada, która powinna nam towarzyszyć przy wszelkiego typu pracach wykończeniowych. Sposób przygotowania podłoża ma bardzo duży wpływ na efekt prowadzonych prac. Jest to etap niezwykle pracochłonny, ale należy z jak największą starannością przejść przez jego kolejne kroki, dzięki czemu prace zakończymy doskonałym efektem bez późniejszych niespodzianek i problemów. Nie należy pomijać żadnych czynności, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na cały proces. 
 

Gotowa masa szpachlowa Alabaster START&FINISH

 

Alabaster START&FINISH to gotowa gładź szpachlowa, stosowana do ostatecznego wyrównywania i wygładzania powierzchni. Charakteryzuje się doskonałą plastycznością, przyczepnością oraz łatwością szlifowania. Posiada właściwości mikrozbrojące i jest idealna do nakładania ręcznego oraz mechanicznego. Gotowa masa szpachlowa produkowana jest na bazie dyspersji akrylowostyrenowej oraz mineralnych wypełniaczy. Stosowana jest najczęściej pod malowanie i tapetowanie, ale również do łączenia płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy zbrojącej. W swoim składzie zawiera żywicę polimerową, która decyduje o doskonałej przyczepności gładzi szpachlowej do podłoża oraz poprawia parametry wytrzymałościowe. Po nałożeniu tworzy powłokę oddychającą i paroprzepuszczalną. Ściany i sufity po nałożeniu masy szpachlowej START&FINISH uzyskują śnieżnobiałą, łatwą do malowania powierzchnię. Masa szpachlowa tworzy doskonały efekt końcowy, czyli idealnie gładkie ściany i sufity. 

alt


Zastosowanie gotowej masy szpachlowej

 

Alabaster START&FINISH nadaje się do łączenia płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy zbrojącej i do maskowania wkrętów używanych do płyt gipsowo-kartonowych. Można jej używać do szpachlowania czystych oraz stabilnych tynków żywicznych lub mineralnych, oraz do wypełniania spoin pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi. Może służyć jako wypełniacz dużych ubytków. Może być stosowana na podłoża mineralne takie jak tynki cementowo-wapienne, gipsowe, ściany betonowe, płyty gipsowo-kartonowe oraz na podłoża porowate takie jak cegły, bloczki, kamień naturalny. Produkt stanowi doskonałą warstwę pod malowanie wszystkimi rodzajami farb. Masa szpachlowa nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. 
 

Przygotowanie podłoża

 

Przygotowane podłoże musi być suche, stabilne, mocno związane, wolne od kurzu i zatłuszczeń. Płyty gipsowe powinny być zamontowane stabilnie. Podłoża mocno chłonne przed szpachlowaniem należy zagruntować przy pomocy odpowiedniego gruntu. Masę szpachlową przed użyciem należy dokładnie wymieszać i ewentualnie rozcieńczyć niewielką ilością wody. Zbyt duże rozcieńczenie grozi nadmiernym skurczem spoiny, pękaniem brzegów, zmniejszeniem siły spojenia oraz ogólnie gorszymi parametrami użytkowymi. Do rozmieszania powinno używać się  tylko czystych pojemników i narzędzi. Masę należy nakładać bezpośrednio na przygotowane podłoże za pomocą szpachelki lub pacy metalowej. Jednorazowo należy nanosić warstwy o grubości do 3mm. W przypadku większych nierówności powierzchni, nanoszenie powtórzyć po wysuszeniu warstwy poprzedniej. Suche powierzchnie na koniec wygładzić papierem ściernym lub siatką, a następnie usunąć pył i przystąpić do malowania i czynności wykończeniowych.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl