Strona główna » Blog » Jak zadbać o powierzchnię kamienia polerowanego?

Jak zadbać o powierzchnię kamienia polerowanego?

Data dodania: 04-09-2020

Jak zadbać o powierzchnię kamienia polerowanego?


Kamień naturalny często wykorzystywany jest w wykończeniach wnętrz, ale również stosowany jest na zewnątrz. Stosowanie kamienia naturalnego jest coraz popularniejsze, ponieważ stwarza wiele możliwości aranżacji. Kamień naturalny można zastosować w bardzo wielu miejscach w domu i sprawdza się on idealnie, jednak musi zostać odpowiednio zabezpieczony, aby był odporny na codzienne użytkowanie. Granit, marmur, piaskowiec i gres, wybór materiałów jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś dostosowanego do własnych potrzeb i wymagań. Wykorzystując kamień naturalny zwłaszcza w miejscach narażonych na zanieczyszczenia i zabrudzenia, trzeba pamiętać o dbaniu o powierzchnię. Doskonale zadbana i zabezpieczona powierzchnia to przepis na sukces dla idealnego wyglądu kamienia przez długi czas. Decydując się na wykorzystanie kamienia naturalnego, warto jednocześnie pomyśleć o jego impregnacji. Wybór preparatów na rynku jest bardzo duży, ale najlepiej zdecydować się na preparat profesjonalny, wysokiej jakości, polecany przez specjalistów, który będzie gwarancją skuteczności i nie zniszczy powierzchni. 

Jaki impregnat wybrać?

Impregnatów dostępnych na rynku jest bardzo dużo, a wybór odpowiedniego zależy od powierzchni, jaką chcemy zabezpieczyć oraz naszych oczekiwań. Dobranie odpowiedniego preparatu zapewnia doskonałą ochronę powierzchni w czasie użytkowania. Impregnaty stosowane w przypadku kamienia naturalnego mają za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed wilgocią, zanieczyszczeniami i plamami. Zastosowanie profesjonalnego preparatu zapewnia doskonałą ochronę powierzchni przed wnikaniem substancji, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na strukturę kamienia. Zaimpregnowany materiał będzie odporny na wodę i inne substancje, dzięki czemu można uniknąć brzydkich plam, których usunięcie może być niemożliwe w późniejszym czasie. Tylko odpowiednie zaimpregnowanie powierzchni  jest gwarancją bezpiecznego i komfortowego użytkowania. Preparaty do impregnacji dzielą się na kilka kategorii, część z nich charakteryzuje się silnym działaniem hydrofobowym, które doskonale sprawdzi się do stosowania na zewnątrz. Druga kategoria to preparaty zabezpieczające przed zanieczyszczeniami i powstawaniem plam z różnych substancji, te z kolei idealnie sprawdzą się we wnętrzach. Ostatnia kategoria to impregnaty, które nie tylko chronią powierzchnię, ale również zmieniają jej wygląd, ponieważ mogą pogłębiać lub zmieniać kolor materiału, a nawet tworzyć efekt mokrej powierzchni. 

Impregnat do kamienia polerowanego 

Do kamieni polerowanych polecamy impregnat DYNASIL EFFECT, może on być również stosowany na powierzchniach kamieni naturalnych, posadzkach, ścianach, blatach roboczych i tarasach. Chroni on doskonale powierzchnię przed plamami oraz nadaje intensywnego koloru i daje efekt mokrej powierzchni. Kolejnym preparatem jest DYNASIL FX, który doskonale sprawdzi się do stosowania w kuchni, ponieważ nadaje się do impregnowania powierzchni mających kontakt z żywnością. Zapobiega on powstawaniu plam na powierzchniach kamieni polerowanych, szlifowanych, naturalnych, marmuru, granitu, piaskowca, gresu, ceramiki i betonu. Nie wytwarza powłoki na powierzchni i jest niewidoczny. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl