Strona główna » Blog » Jak zabezpieczyć cegłę?

Jak zabezpieczyć cegłę?

Data dodania: 01-06-2021

alt

Podstawą dbania o powierzchnie wykonane z cegły i płytek klinkierowych jest ich doskonałe zabezpieczenie. W tym celu stosuje się specjalne impregnaty. Mają one za zadanie chronić materiał przed zniszczeniami i zabrudzeniami. Wnikają w strukturę i poprawiają jej trwałość. Należy regularnie impregnować nie tylko starą cegłę, ale również tą nową, świeżo położoną. Preparaty różnią się między sobą zastosowaniem, ale mają ten sam cel, jakim jest odpowiednie dbanie o podłoże. Cegła, płytki klinkierowe i inne materiały mają różne właściwości i wymagania. Dlatego warto zapoznać się z ofertą produktów, służących do impregnacji i wybrać odpowiedni do potrzeb. Zanim jednak rozpocznie się etap impregnacji, należy odpowiednio przygotować podłoże, aby uzyskać doskonały efekt. 
 

Jaki impregnat wybrać do cegły?

Oferta impregnatów przeznaczonych do stosowania na powierzchniach ceglanych jest ogromna. Najważniejszy jest wybór produktu profesjonalnego, sprawdzonego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Impregnat Sarsil Cegła Premium jest środkiem silikonowym przeznaczonym do wewnętrznej jak i zewnętrznej impregnacji między innymi cegieł i płytek ręcznie formowanych, ceramicznych, betonowych, silikatowych, licowych, klinkierowych. Sarsil Cegła Premium pielęgnuje i zapewnia skuteczną ochronę przed wodą, kurzem oraz zabrudzeniami. Zabezpieczona powierzchnia jest odporna na rozwój pleśni i jest łatwiejsza do czyszczenia. Ze względu na głęboką penetrację podłoża produkt jest odporny na detergenty oraz działania mechaniczne podczas pielęgnacji takie jak zmywanie i szorowanie. Impregnat nie ulega zniszczeniu i nadal pozostaje w materiale, nie tracąc swoich pierwotnych właściwości. Produkt jest całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla człowieka i środowiska. Podstawowym warunkiem dobrze wykonanej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia. Podłoże powinno być równomiernie porowate, czyste, a zwłaszcza niezatłuszczone. Powierzchnię można impregnować po całkowitym wyschnięciu zaprawy klejącej i spoin. Podłoże przeznaczone do impregnacji należy dokładnie oczyścić z kurzu i pyłu. Zaleca się, aby prace impregnacyjne na zewnątrz budynków wykonywać przy suchej pogodzie w temperaturze od +5°C do +30°C. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane takie jak szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie. W przypadku ich zabrudzenia natychmiast przemyć benzyną lakową lub środkiem Sarsil zmywacz. 

 

Charakterystyka impregnatu Sarsil Cegła Premium

Przed użyciem impregnat należy dokładnie wymieszać. Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo. Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu metodą „mokre na mokre”. Impregnowana powierzchnia powinna być dokładnie i równomiernie nasycona. Impregnat nie powoduje wybłyszczenia ani zmiany struktury zabezpieczanej powierzchni, w przypadku niektórych materiałów na przykład cegły może delikatnie wyciągać i ożywiać kolor. Na podłożach niskochłonnych należy unikać zacieków i nie pozostawiać niewchłoniętej warstwy impregnatu. Nadmiar preparatu można usunąć gąbką lub czystą szmatką nie wcześniej niż po 15 minutach od nałożenia impregnatu. Zalecane jest przeprowadzenie próby aplikacyjnej w celu sprawdzenia ostatecznego efektu impregnacji. Główne zalety impregnatu Sarsil Cegła Premium to możliwość stosowania wewnątrz i na zewnątrz oraz doskonałe zabezpieczenie hydrofobowe powłoki na wiele lat. Preparat zapobiega powstawaniu grzybów. Równomiernie penetruje podłoże, tworząc warstwę ochronną o doskonałej odporności na wilgoć i działanie czynników atmosferycznych, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych. Redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia czyszczenie impregnowanego materiału, co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni. W przypadku ścian zewnętrznych zwiększa izolacyjność cieplną. Dodatkowo jest prosty i łatwy w aplikacji oraz przyjazny dla środowiska.  

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl