Strona główna » Blog » Jak zabezpieczyć betonową posadzkę?

Jak zabezpieczyć betonową posadzkę?

Data dodania: 02-09-2020

Jak zabezpieczyć betonową posadzkę? 

Beton jest materiałem szeroko stosowanym w wielu różnych miejscach, dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o jego doskonałą kondycję. Należy pamiętać o zabezpieczeniu i impregnacji powierzchni oraz elementów betonowych za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą nam w zachowaniu właściwości betonu przez wiele lat w nienaruszonej formie, a ich wybór zależy od rodzaju elementu oraz efektu, jaki chcemy ostatecznie uzyskać. Dzisiaj beton nie jest już tylko materiałem bazowym, ale również wykończeniowym i wiele osób decyduje się na jego zastosowanie w domu. Betonowa posadzka czy ściany to coraz popularniejszy element wykończenia wnętrza. Kiedyś betonowe posadzki kojarzone były jedynie z fabrykami, halami produkcyjnymi i warsztatami. Dzisiaj ich zastosowanie się zmienia i nie są już tylko materiałem stosowanym w miejscu pracy, ale również w domu. Beton jest lubiany, ponieważ nadaje surowego, industrialnego, minimalistycznego klimatu, ale jest też doskonałym tłem dla różnego rodzaju dodatków. 

Impregnacja betonu

Odpowiednie zabezpieczenie betonu wpływa na jego użytkowanie, ponieważ impregnaty pełnią kilka funkcji. Jednym z podstawowych zadań preparatów jest wzmocnienie struktury powierzchni i zapobieganie pyleniu oraz pękaniu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku ścian czy posadzek, ponieważ wpływa znacząco na jakość ich użytkowania oraz wygląd. Impregnaty dodatkowo mogą chronić powierzchnię przed rozwojem grzybów i wilgocią  co znacząco przedłuża trwałość materiału. Oprócz zabezpieczania preparaty ułatwiają czyszczenie, ponieważ tworzą warstwę, dzięki której dużo łatwiej usunąć jest codzienne zabrudzenia z płynów lub olejów. Impregnat należy dobrać pod względem miejsca zastosowania, ponieważ preparaty dzielą się na przeznaczone do wnętrz i stosowania na zewnątrz. Należy również zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz efektem wizualnym, jaki chcemy uzyskać. Niektóre preparaty dzięki specjalnemu składowi mogą zniwelować drobne rysy i pęknięcia. Za pomocą impregnatu możemy stworzyć powierzchnię superhydrofobową, zmienić jej kolor lub nadać błyszczącego wykończenia. Odpowiednio dobrany impregnat sprawi, że powierzchnia nie będzie wchłaniać wilgoci i ulegać przebarwieniom, ograniczy znacząco pylenie i wzmocni strukturę, będzie odporna na ścieranie oraz  łatwa w utrzymaniu czystości, trwała i niezawodna. 

DYNASIL FLOOR

Wybierając odpowiedni do swoich potrzeb impregnat, należy pamiętać, aby zwracać uwagę na wysoką jakość produktu. Tylko preparaty sprawdzonych producentów dają gwarancję jakości i możemy mieć pewność, że spełnią nasze oczekiwania. Jednym z najlepszych impregnatów do posadzek betonowych jest DYNASIL FLOOR. Jest to wyjątkowy preparat przeznaczony do impregnowania kostki brukowej, posadzek betonowych i mocno nasiąkliwych kamieni naturalnych. Gwarantuje kompletną ochronę powierzchni, poprzez tworzenie niewidocznej powłoki. Zabezpiecza przed wnikaniem szkodliwych substancji w tym wodą, olejami i zabrudzeniami. Dodatkowo wzmacnia impregnowane podłoże. Może intensyfikować naturalną kolorystykę materiału w zależności od podłoża. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl