Strona główna » Blog » Jak uzyskać mokry efekt na powierzchniach z kamienia?

Jak uzyskać mokry efekt na powierzchniach z kamienia?

Data dodania: 02-09-2021
alt


Jak uzyskać mokry efekt na powierzchniach z kamienia?

 

Kamienie naturalne to materiały wykorzystywane bardzo często w wykończeniach wnętrz oraz na zewnątrz. Kamień to materiał ponadczasowy, który nie traci na popularności i stale zyskuje swoich zwolenników. Stosowanie kamienia jest tak popularne, ponieważ stwarza on ogromne możliwości w procesie aranżacji. Przez jego uniwersalność i dostęp do ogromnej ilości rodzajów i kolorów każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Kamień można zastosować w bardzo wielu miejscach w domu i jego otoczeniu gdzie sprawdza się idealnie. Warto jednak pamiętać, że to materiał, który powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, aby był odporny na codzienne użytkowanie. Granit, marmur, piaskowiec i gres, wybór materiałów jest ogromny i dobranie odpowiedniego będzie zależeć tylko od naszych upodobań, pomysłu i wymagań. Wykorzystując kamienie naturalne zwłaszcza w miejscach narażonych na zanieczyszczenia i zabrudzenia, trzeba pamiętać o ochronie powierzchni. Doskonale zabezpieczony materiał zachowa swoje właściwości i wygląd na długie lata, dlatego wybierając kamień naturalny, należy pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniego impregnatu. Preparaty służące do zabezpieczenia kamieni chronią powierzchnię i ułatwiają jej czyszczenie. Wiele dostępnych na rynku produktów posiada dodatkowe działanie. Przed przystąpieniem do impregnacji warto przemyśleć, na jakich cechach produktu nam zależy i dobrać najbardziej odpowiedni. Zwracamy uwagę na wybór preparatów profesjonalnych.
 

Efekt mokrej powierzchni 

 

Profesjonalne produkty do impregnacji kamieni naturalnych są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Impregnaty mają za zadanie doskonale chronić strukturę kamieni przed wnikaniem substancji, które mogłoby negatywnie wpłynąć na ich wygląd, pozostawiając trwałe plamy. Impregnatów dostępnych na rynku jest bardzo dużo, a wybór odpowiedniego zależy od powierzchni, jaką chcemy zabezpieczyć oraz naszych oczekiwań. Jednym z ciekawych rozwiązań są impregnaty, które tworzą efekt mokrej powierzchni. Zastosowanie takiego produktu wpływa znacząco na wygląd powierzchni. 

 

DYNASIL WET

 

DaltYNASIL WET jest nowoczesnym impregnatem opartym na innowacyjnej technologii hydro i oleofobowych silanów, dzięki czemu posiada doskonałe właściwości ochronne o bardzo szerokim działaniu. Impregnacja materiałów pozwala na ograniczenie nasiąkliwości i chroni powierzchnię przed wnikaniem tłuszczy oraz wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych, rozwojem mikroorganizmów i zabrudzeniami. DYNASIL WET przeznaczony jest do impregnacji wszelkiego rodzaju kamieni naturalnych, betonu i materiałów ceramicznych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. DYNASIL WET wzmacnia naturalną kolorystykę materiału i tworzy efekt mokrej powierzchni. Impregnat pozwala na uzyskanie identycznej kolorystyki jak po zmoczeniu materiału wodą. DYNASIL WET jest całkowicie odporny na działanie promieniowania UV, przez co nie blaknie na słońcu i nie traci swoich właściwości. DYNASIL WET odporny jest na warunki atmosferyczne, zmywanie detergentami i zatłuszczenia, dodatkowo zachowuje paroprzepuszczalność i chroni przed zabrudzeniami oraz ułatwia czyszczenie.

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl