Strona główna » Blog » Jak stosować impregnat SOPRO FS 714?

Jak stosować impregnat SOPRO FS 714?

Data dodania: 01-06-2021alt


Impregnacja to niezwykle ważny proces, niezbędny dla zachowania nienagannego wyglądu wielu powierzchni. Cegła to przepiękny i wyjątkowy materiał, który jest ponadczasowy i doskonale sprawdza się w wielu aranżacjach. Wykorzystanie cegły jest bardzo popularnym trendem, który wciąż zyskuje zwolenników. Niewątpliwym atutem cegły i płytek klinkierowych jest możliwość użytku zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Ogromną zaletą cegły jest jej uniwersalność, ponieważ idealnie komponuje się z wieloma stylami. Zastosowanie cegły może być zwracającym uwagę elementem podkreślającym klimat pomieszczenia. Cegłę można wykorzystać na wiele różnych sposób. Ten materiał daje ogromne możliwości i swobodę aranżacji. Wyjątkowa kolorystyka i faktura sprawiają, że cegła jest jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Odpowiednio zadbana cegła prezentuje się bardzo dobrze i może cieszyć oczy użytkowników przez wiele lat. Powierzchnie należy zaimpregnować specjalnymi preparatami. Zabezpieczenie podłoża ma ogromny wpływ na jego trwałość i użytkowanie. Skutecznie chroniona przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami cegła będzie estetyczna, elegancka i trwała. 

 

Impregnat SOPRO FS 714

Wybranie odpowiedniego impregnatu zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Należy jednak zwrócić uwagę, aby stosowany produkt był wysokiej jakości i pochodził od sprawdzonego producenta. Wybór dobrego impregnatu daje gwarancję uzyskania satysfakcjonującego efektu. Jednym z polecanych preparatów jest SOPRO FS 714, czyli specjalny impregnat zabezpieczający powierzchnię przed powstawaniem plam z olejów i wilgocią. Może być stosowany na nieszkliwione okładziny ceramiczne, cegłę, klinkier, płyty łupane, płytki kamionkowe, kamień naturalny i syntetyczny oraz fugi cementowe. Impregnat zapewnia długotrwałą ochronę, zabezpiecza przed olejami, zatłuszczeniami i wodą. Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz. Preparat doskonale chroni chłonne i wrażliwe na zabrudzenia materiały takie jak cegła, płytki klinkierowe, płytki ceramiczne, marmur, wapień i granit. Idealnie sprawdzi się do stosowania na klatkach schodowych oraz w pomieszczeniach mieszkalnych, łazienkach i kuchniach. Zwłaszcza w miejscach szczególnie narażonych na występowanie zanieczyszczeń takich jak blaty stołowe, parapety i blaty robocze blaty kuchenne. 

 

Jakie właściwości ma impregnat SOPRO FS 714?

Impregnat SOPRO FS 714 wypełnia kapilary chłonnego podłoża, w znacznym stopniu wpływając na wnikanie wody, tłuszczów i olejów. Przy zastosowaniu jednokrotnej warstwy zachowuje przepuszczalność pary wodnej i zdolność materiałów do wysychania. Nie wpływa na właściwości antypoślizgowe okładziny. Preparat nie zmienia wyglądu zaimpregnowanej powierzchni i nie ma działania nabłyszczającego jedynie w wyjątkowych przypadkach może przyciemniać barwę materiału. Zabezpieczane powierzchnie powinny być czyste i suche, należy usunąć pozostałości cementu, silikonów i wosku. Impregnowana powierzchnia powinna mieć temperaturę od +5°C do +25°C, w czasie nakładania produktu należy unikać silnego nasłonecznienia. SOPRO FS 714 można nanosić za pomocą pędzla, ściereczki lub mopa do zmywania i pozostawić do wyschnięcia. Zaimpregnowane okładziny nadają się do użytkowania po 2 godzinach. Pełną skuteczność impregnat osiąga po upływie 24-48 godzin. W zależności od stopnia zabrudzenia i czyszczenia zaleca się  powtórzenie procesu raz do roku. Należy unikać pozostawiania nadmiaru preparatu na powierzchni. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl