Strona główna » Blog » Jak impregnować płytki klinkierowe?

Jak impregnować płytki klinkierowe?

Data dodania: 01-09-2020

Jak impregnować płytki klinkierowe?

Cegła i płytki klinkierowe to wyjątkowo piękny materiał. Dzięki ich użyciu można stworzyć wiele aranżacji przestrzeni w bardzo różnych stylach. Może być stosowany nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz budynków. Jest to jednak materiał dość delikatny i wymaga stałej kontroli i impregnacji. Oczywiście nawet starą cegłę można uratować i wiele zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz naszych preferencji. Odpowiednio zabezpieczona cegła z pewnością będzie doskonale wyglądać przez wiele lat i cieszyć oczy użytkowników przestrzeni, w której została zastosowana. Stosowanie cegły i płytki klinkierowej jest niezwykle szerokie, ale aby materiał wyglądał elegancko i estetycznie trzeba zadbać o jego regularne czyszczenie i zabezpieczanie.  Stosowanie preparatów czyszczących i impregnatów przeznaczonych do cegły pozwala na łatwą ochronę powierzchni. 

Czyszczenie cegły i płytki klinkierowej

Do czyszczenia cegły oraz płytki klinkierowej polecamy stosowanie profesjonalnych preparatów. Specjalistyczne produkty do czyszczenia pozwalają na pozbycie się zabrudzeń i zanieczyszczeń z powierzchni. Wybór produktów wysokiej jakości od sprawdzonych producentów daje gwarancję efektu i bezpieczeństwo. Efektywne czyszczenie i usuwanie zabrudzeń jest podstawą utrzymania powierzchni w dobrym stanie. Preparaty usuwają zabrudzenia budowlane, oleje i tłuszcze, resztki farb, tynki i wosk oraz doskonale radzą sobie z zabrudzeniami atmosferycznymi. Kurz, sadza, rdza i pyły przemysłowe to zabrudzenia, których można się pozbyć bez problemów. Dodatkowo można zastosować produkty, które eliminują brzydkie wykwity i zielone osady, czyli zabrudzenia pochodzenia roślinnego. Preparaty służące do czyszczenia mają zwykle skoncentrowane i silne działanie, dlatego doskonale radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Oczyszczona i odpowiednio przygotowana powierzchnia dopiero może zostać poddana impregnacji. W naszej ofercie znajduje się wiele preparatów w zależności od potrzeb i rodzaju powierzchni. 

Impregnacja

Do zabezpieczenia płytki klinkierowej i cegły stosuje się specjalne preparaty. Zadaniem tych produktów jest zabezpieczenie przed zniszczeniami i zabrudzeniami. Dlaczego warto stosować impregnaty? Odpowiedź jest prosta, ponieważ pozwalają one na zachowanie nienagannej struktury materiału oraz doskonałą ochronę powierzchni. Zaimpregnowana cegła staje się odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne i zabrudzenia. Powierzchnia jest też łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Impregnaty mogą posiadać właściwości silnie hydrofobowe, dzięki czemu są idealne do stosowania na zewnątrz. Chronią powierzchnię przed wnikaniem wody w strukturę materiału i charakteryzują się efektem perlenia wody na powierzchni. Impregnaty zabezpieczają powierzchnię przed rozwojem grzybów i porostów. Środki zabezpieczające wnikają w strukturę materiału i chronią przed powstawaniem zabrudzeń i ułatwiają czyszczenie plam z olejów, tłuszczy i innych substancji. Impregnaty mogą ożywiać naturalny kolor cegły i płytki klinkierowej. Polecamy preparat DYNASIL KLINKIER, który doskonale zabezpiecza powierzchnie z płytek klinkierowych i zapewnia im doskonały wygląd przez długi czas.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl