Strona główna » Blog » Jak impregnować kostkę brukową?

Jak impregnować kostkę brukową?

Data dodania: 16-09-2021

alt

Jak impregnować kostkę brukową?

 

Kostka brukowa jest bardzo popularnym materiałem, przez co doczekała się całego zestawu preparatów, które pomogą właścicielom w zachowaniu jej właściwości i doskonałego wyglądu na długie lata. Kostka brukowa betonowa stosowana jest zazwyczaj na zewnątrz budynków, gdzie narażona jest na niekorzystne i zmienne czynniki atmosferyczne oraz zabrudzenia i plamy z trudnych do usunięcia substancji. Zbyt szybkiemu zniszczeniu powierzchni zapobiega regularna impregnacja. Warto zwrócić uwagę, że impregnacja to ważny proces, który korzystnie wpływa na trwałość materiału i jego codzienne użytkowanie. Impregnację powierzchni można wykonać samodzielnie, co jest ogromnym ułatwieniem. Zalecamy wybór i stosowanie do tego celu jedynie profesjonalnych i polecanych produktów. Użycie preparatów wysokiej jakości jest gwarancją efektu i bezpieczeństwa. Wybór preparatów na rynku jest bardzo duży, a dobór odpowiedniego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Impregnacja kostki brukowej znacząco wydłuża jej trwałość, a dodatkowo zapobiega uszkodzeniom powierzchni. Proces impregnacji potrzebny jest zwłaszcza w naszym klimacie, gdzie występują częste zmiany temperatury powodujące rozmarzanie i zamarzanie betonowej powierzchni. Impregnat do kostki brukowej wydobywa jej naturalny kolor, pogłębia odcień i poprawia estetykę powierzchni. Wysokiej jakości impregnaty ułatwiają również czyszczenie kostki, szczególnie z trudnych do usunięcia plam takich jak smary i oleje i tłuszcze. Impregnat do kostki brukowej utrudnia również wzrost mchów i chwastów, ponieważ tworzy cienką warstwę, która sprawia, że wpadnięcie nasion w szczeliny jest utrudnione. Dobrze dobrany impregnat zabezpieczy także szczeliny przed ubytkami piasku. 

 

Zastosowanie Sarsil Bruk

 

altSarsil Bruk jest nowoczesnym hydrofobowym preparatem silikonowym, który przeznaczony jest do zabezpieczania powierzchni wykonanej z kostki brukowej. Impregnat ten sprawdzi się do stosowania wokół domu, ale również na parkingach, chodnikach i wielu innych miejscach wymagających estetycznego wyglądu powierzchni. Impregnat Sarsil Bruk naniesiony na powierzchnię kostki brukowej głęboko i równomiernie penetruje jej strukturę, tworząc stałą barierę ochronną. Impregnat ożywia kolor kostki brukowej przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej struktury materiału. Sarsil Bruk doskonale wzmacnia i zabezpiecza kostkę przed nasiąkaniem wodą i zwiększa mrozoodporność. Warstwa ochronna jest odporna na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych. Impregnat redukuje zabrudzenia i ułatwia usuwanie z powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń. Sarsil Bruk zapobiega porastaniu kostki mchami i porostami oraz zmniejsza wykwity solne i zapobiega ich powstawaniu. 
 

Przygotowanie kostki brukowej do impregnacji

 

Kostka brukowa przeznaczona do impregnacji powinna być dokładnie oczyszczona z kurzu, brudu, soli i innych zanieczyszczeń za pomocą wody lub przeznaczonego do tego celu produktu. Kostka przed przystąpieniem do impregnacji powinna być całkowicie sucha. Impregnat Sarsil Bruk należy nanosić w warunkach suchej i bezdeszczowej pogody w temperaturze +5ºC a +30ºC. Powierzchnia uzyskuje pełne właściwości hydrofobowe po około 24h, dlatego w tym czasie należy ją chronić przed deszczem i zanieczyszczeniami. Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo. Zaleca się dwukrotną impregnację w krótkich odstępach czasu, metodą mokre na mokre. Drugą warstwę należy nakładać w zależności od temperatury otoczenia nie później niż po upływie 30 minut, dopóki powierzchnia jest wilgotna. Powierzchnia powinna być nasycona i pokryta dokładnie i równomiernie. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl