Strona główna » Blog » Jak dbać o starą cegłę?

Jak dbać o starą cegłę?

Data dodania: 09-06-2020

Jak dbać o starą cegłę?

Klimatyczna stara ceglana ściana, to wyjątkowy element, który często chcemy zachować w dobrej kondycji i wykorzystać nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniach. Jednak taka stara cegła wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, aby przez długi czas móc odgrywać swoją rolę. Impregnacja starej cegły i płytek ciętych z cegły ma ogromne znaczenie dla trwałości i estetyki powierzchni. Zaimpregnowana cegła jest skutecznie chroniona oraz zabezpieczona przed zanieczyszczeniami, a impregnat dodatkowo może ożywiać i wysycać kolor. 

Impregnowanie starej cegły 

Zabezpieczenie starej cegły jest niezwykle istotne, dlatego warto wybrać odpowiedni rodzaj impregnatu. Celem impregnowania starej cegły i płytek ze starej cegły jest głęboka penetracja materiału i stworzenie warstwy ochronnej. Wysokiej jakości impregnaty tworzą na powierzchni warstwę hydrofobową, dzięki czemu cegła jest odpowiednio dobrze chroniona przed wilgocią. Dodatkowo impregnat zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV. Powierzchnia jest też chroniona przed grzybami, porostami i mchem. Zaimpregnowana stara cegła nie będzie wchłaniać różnych substancji w głąb podłoża. Impregnat pozwoli na zachowanie estetycznego wyglądu, podkreśla naturalną barwę cegły i ochroni przed zanieczyszczeniami. Przed przystąpieniem do impregnacji powierzchnia powinna zostać dokładnie oczyszczona. Impregnuje się nie tylko cegłę, ale również fugi, tak aby stworzyć niewidzialną warstwę ochronną. W naszej ofercie znajduje się wiele impregnatów, a wybór uzależniony jest między innymi od efektu, jaki chcemy osiągnąć. 

 

Dynasil Smart to preparat, który idealnie sprawdzi się do zabezpieczenia cegły przed wilgocią. Jest to produkt charakteryzujący się doskonałym efektem perlenia się wody na powierzchni. Dlatego chroni przed wnikaniem wilgoci w strukturę cegły. Jest to najbardziej działający hydrofobowo z dostępnych  preparatów. Dodatkowo nie zmienia on koloru powierzchni i doskonale zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, wodą, olejem oraz grzybami. Innym impregnatem może być Dynasil ST, który przeznaczony jest do impregnacji chłonnych i porowatych powierzchni. Można go stosować wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Wzmacnia on delikatnie naturalną kolorystykę cegły. Dla osiągnięcia mocno wysyconego efektu mokrej cegły warto zwrócić uwagę na Dynasil Wet. Oprócz pięknego efektu spełnia on wszystkie funkcje zabezpieczenia powierzchni. W przypadku starych murów, gdzie wymagane jest wzmocnienie powierzchni, idealnie sprawdzi się Sarsil W. Jest to dwuskładnikowy środek zabezpieczający powierzchnie. Jednocześnie wzmacnia i impregnuje powierzchnię. Jest polecany do zastosowania w przypadku zniszczonych i starych budynków oraz zabytkowych elewacji. Dzięki swoim właściwościom zabezpiecza konstrukcję i wzmacnia odporność. W przypadku kiedy cegła jest w dobrym stanie i chcemy jedynie poprawić jej kolorystykę, warto zwrócić uwagę na Sopro KL 709. Jest to olej do cegły, wnika w pory i strukturę, przez co pogłębia naturalną barwę. Zmniejsza ryzyko powstawania plam i zabrudzeń.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl