Strona główna » Blog » Dlaczego warto stosować olej do klinkieru?

Dlaczego warto stosować olej do klinkieru?

Data dodania: 01-06-2021

alt

Płytki klinkierowe i cegła to bardzo piękny i wyjątkowy materiał. Cegła jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych, a dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu wciąż zyskuje na popularności. Powierzchnie wykonane z cegły możemy spotkać na zewnątrz w formie elewacji, ogrodzeń i innych elementów, ale równie często i chętnie stosowane są we wnętrzach. Uniwersalność i elegancki wygląd sprawiają, że pomimo upływu lat cegła wciąż jest bardzo chętnie stosowana w wielu aranżacjach. Należy pamiętać o tym, że cegła i płytki klinkierowe pomimo niewątpliwego uroku są materiałem delikatnym i wymagającym, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. Dla zachowania idealnego wyglądu należy zadbać o regularne czyszczenie i impregnację za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów. Dzięki ich pomocy cegła zachowa swoje właściwości i nie ulegnie przedwczesnemu zniszczeniu. Odpowiednio zabezpieczona cegła i płytki klinkierowe zachowają swój doskonały wygląd przez wiele lat i będą się pięknie prezentować. W zależności od rodzaju powierzchni i oczekiwanych efektów należy dobrać odpowiedni preparat. Oferta prezentowana przez producentów jest ogromna, dlatego każdy znajdzie odpowiedni środek do własnych potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę na produkty profesjonalne, wysokiej jakości od sprawdzonych producentów. 


Olej do klinkieru

Stosowanie oleju zapewnia cegle i płytkom klinkierowym doskonałą warstwę ochronną. Olej spełnia funkcję ochronną i estetyczną, dzięki czemu nasza cegła nie tylko wygląda lepiej, ale również na dłuższy czas zachowuje swoje właściwości. Ochrona cegły jest niezwykle istotna, zwłaszcza dla powierzchni narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, nadmiernej wilgoci i zabrudzeń. Jednym z produktów polecanych do zabezpieczenia powierzchni jest SOPRO KL 709 - olej do klinkieru i ceramiki. Olej do klinkieru pogłębia i ożywia naturalny kolor, uwydatnia strukturę oraz zabezpiecza przed blaknięciem. Dodatkowo nie wytwarza powłoki, nie nabłyszcza i jest bezzapachowy. Formuła oleju wnika w porowatą strukturę powierzchni, dzięki czemu zmniejsza wrażliwość okładziny na powstawanie plam i zabrudzeń oraz ułatwia jej czyszczenie. 


Jak stosować olej SOPRO?

Olej SOPRO KL 709 jest preparatem gotowym do użycia. Przed zastosowaniem istotne jest odpowiednie oczyszczenie powierzchni. Produkt należy nanieść na obrabianą powierzchnię przy pomocy pędzla, wałka lub ściereczki i pozostawić do wsiąknięcia. W przypadku słabo chłonnych podłoży należy usunąć nadmiar za pomocą ściereczki. Po pewnym czasie gdy działanie oleju słabnie, można nanieść nową warstwę. Możliwość ponownego użytkowania powierzchni następuje po wchłonięciu preparatu, czyli od 2 do 12 godzin. W pomieszczeniach działanie preparatu utrzymuje się od kilku miesięcy do roku i uzależnione jest od stosowanych środków czyszczących. Produkty ługujące i odtłuszczające znacznie skracają trwałość oleju. Działanie oleju na obszarach zewnętrznych utrzymuje się do 6 miesięcy i uzależnione jest od wpływu czynników atmosferycznych. Przed zastosowaniem oleju SOPRO KL 709 należy wykonać próbę. Producent nie zaleca stosowania preparatu na powierzchnie szkliwione, polerowane, lakierowane oraz silnie narażone na nagrzewanie. 

 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl