Strona główna » Blog » Czym wyczyścić kamień?

Czym wyczyścić kamień?

Data dodania: 10-06-2020

Czym wyczyścić kamień?

Kamień naturalny pięknie prezentuje się we wnętrzu domu, ale równie dobrze sprawdza się na zewnątrz budynków. Zwolenników tego naturalnego materiału przybywa, dlatego zyskuje on na popularności i jest bardzo chętnie wykorzystywany. Jednak kamień wymaga specjalnego traktowania. Dlatego droga do czyszczenia kamienia rozpoczyna się od jego odpowiedniego zabezpieczenia. Zaimpregnowana powierzchnia będzie łatwa w utrzymaniu czystości i zaoszczędzi wiele czasu i wysiłku użytkownikom. Kamień, który zostanie zaimpregnowany, charakteryzuje się zwiększoną odpornoąscią na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. 

Impregnaty do kamienia

Dlaczego warto zabezpieczać kamień? Profesjonalne produkty są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Impregnat doskonale chroni strukturę kamienia przed wnikaniem substancji, które mogłoby negatywnie wpłynąć na przykład na jego wygląd, pozostawiając trwałe plamy. W naszej ofercie znajduje się wiele impregnatów najwyższej jakości. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Impregnaty możemy podzielić na kilka kategorii w zależności od efektu, jaki pragniemy uzyskać. Impregnaty hydrofobowe będą doskonale chronić przed wnikaniem wody w strukturę kamienia. Tego rodzaju impregnatem będzie Sarsil H16/S, który chroni powierzchnię przed wilgocią i grzybami. Polecany jest do budynków narażonych na wilgoć oraz do konserwacji obiektów zabytkowych. Podobne zastosowanie ma impregnat AKEMI Stein. Preparaty do kamienia naturalnego, granitu, marmuru, piaskowca służące zapobieganiu zanieczyszczeniom i zabrudzeniom, w tej roli doskonale sprawdzi się Dynasil Kamień i AKEMI Anti Fleck, który doskonale chroni przed plamami z tłuszczu. W celu zabezpieczenia powierzchni z kamienia naturalnego wewnątrz pomieszczeń, takich jak blat kuchenny, najlepiej sprawdzi się impregnat Dynasil FX, który jest bezpieczny i został przebadany pod kątem kontaktu impregnowanej powierzchni z żywnością. W naszej ofercie znajdują się również preparaty wzmacniające powierzchnię kamienia takie jak Sarsil W. Ostatnią grupą będę impregnaty dające efekt mokrego kamienia. Oprócz doskonałych właściwości zabezpieczających sprawiają, że kolor kamienia naturalnego zostaje pogłębiony w charakterystyczny sposób. Impregnaty z tej kategorii to Dynasil Effect, Dynasil Wet, AKEMI Farbtonvertiefer. 

Czyszczenie kamienia

W przypadku powierzchni z kamienia naturalnego, które zostały wcześniej odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane, czyszczenie przebiega bardzo prosto i bez wysiłku. Dlatego impregnacja jest tak ważnym krokiem. Polecane przez nas preparaty do czyszczenia kamienia to Dynasil Renowal i Sopro NWP 706. Są to skoncentrowane i silnie działające środki. Za ich pomocą można usunąć trwałe i zabrudzenia z powierzchni kamieni naturalnych, bruku i betonu. Najlepiej działają na powierzchniach wcześniej impregnowanych. Mają bardzo mocne działanie i idealnie sprawdzają się do standardowego sprzątania powierzchni.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl