Strona główna » Blog » Czy warto zabezpieczać płytki gresowe?

Czy warto zabezpieczać płytki gresowe?

Data dodania: 29-10-2020

alt
Czy warto zabezpieczać płytki gresowe?

Płytki gresowe są bardzo popularnym rozwiązaniem, które jest chętnie stosowane we wnętrzach i na zewnątrz. Częste stosowanie gresu wynika prawdopodobnie z jego charakterystycznych właściwości. Gres jest materiałem doskonale znoszącym trudne warunki. Jest mało nasiąkliwy, co w konsekwencji zapewnia jego mrozoodporność. Jest to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu może być stosowany z powodzeniem również na zewnątrz. Płytki gresowe są wytrzymałe i odporne na ścieranie. Dla zapewnienia ochrony płytkom gresowym oraz ich doskonałej kondycji przez długi czas zaleca się stosowanie preparatów służących do impregnacji powierzchni.

Jak impregnować gres?

Impregnacja gresu poprawia znacząco jego żywotność oraz ułatwia codzienne użytkowanie. Wybierając odpowiedni impregnat do gresu, warto zwrócić uwagę na wysoką jakość produktów. Odpowiednio dobrany preparat do powierzchni zapewnia doskonałe działanie i efekty, jakich oczekujemy. Zaletą impregnatów jest nie tylko ochrona powierzchni przed uszkodzeniami, ale także przed utratą koloru i zanieczyszczeniami. W pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia, gres będzie narażony na występowanie różnych zanieczyszczeń wynikających z codziennego użytkowania. Zaimpregnowana powierzchnia gresowa zachowa idealny wygląd na dłuższy czas. Na rynku znajduje się wiele preparatów, jednak wybierając odpowiedni należy pamiętać o tym, aby zdecydować się na produkt profesjonalny, charakteryzujący się wysoką jakością od znanego producenta. W naszej ofercie znajduje się wiele preparatów, które możemy polecić, aby gres zachował swoje właściwości na długi czas. Impregnowana powierzchnia staje się odporna na zabrudzenia, dzięki czemu dużo łatwiej można ją czyścić. Zdecydowanie łatwiej pozbędziemy się trudnych zabrudzeń z tłuszczu, kawy, błota czy trudnych do usunięcia śladów po butach. Estetyczny wygląd powierzchni jest niezwykle ważny, dlatego najlepiej zadbać o niego impregnując powierzchnię. Ten niewymagający zbyt wiele wysiłku proces ułatwi codziennie użytkowanie. Dla utrzymania powierzchni gresowych w nienagannym wyglądzie polecamy używanie specjalistycznych preparatów do czyszczenia, które podczas regularnego stosowania nie tylko czyszczą, ale również pielęgnują powierzchnię. 

Jaki impregnat do gresu wybrać?

Odpowiedni impregnat do gresu charakteryzuje się doskonałym zabezpieczeniem powierzchni. Idealnym przykładem i polecanym przez nas produktem jest SOPRO FFS 719. Jest to rewelacyjny preparat zabezpieczający powierzchnię przed powstawaniem plam z wody, oleju, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń, które na co dzień spotykamy w pomieszczeniach. Preparat ten polecany jest do gresu, gresu polerowanego, fug i spoin. Idealnie sprawdzi się do nowo położonych i polerowanych okładzin. Nie ma wpływu na właściwości antypoślizgowe powierzchni i nie nabłyszcza jej. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Jego skład jest uzupełniony o specjalne dodatki chroniące powierzchnię, dlatego zapewnia doskonałą ochronę przed plamami z olejów i tłuszczy. Ogromną zaletą jest fakt, że jest gotowy do stosowania, a pełną skuteczność osiąga po upływie 24-48 godzin. Przed zastosowaniem powierzchnia powinna być czysta i sucha, następnie impregnat powinien być nakładany czystą ściereczką lub równomiernie pędzlem. Po wniknięciu produktu nadmiar należy usunąć po około 30 minutach i starannie wypolerować powierzchnię.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl