Strona główna » Blog » Czy warto stosować olej do kopyt?

Czy warto stosować olej do kopyt?

Data dodania: 24-11-2020
alt


Czy warto stosować olej do kopyt?

Dbanie o dobry stan konia i jego odpowiednia pielęgnacja to jedno z podstawowych zadań właściciela lub opiekuna zwierzęcia. Konie to wyjątkowe, bardzo wrażliwe i wspaniałe stworzenia. Wymagają wiele uwagi i należy się nimi zajmować z uwagą i poświęceniem. Relacja z koniem wymaga dużej ilości pracy i zaufania. Codziennością dla właściciela lub opiekuna jest dbanie o doskonały stan kopyt, całej sierści, grzywy i ogona. Należy pamiętać i zwracać szczególną uwagę na czyszczenie kopyt. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ wpływa w znaczącym stopniu na stan zdrowia zwierzęcia i jego kondycję. Nieregularne sprawdzane kopyt może być powodem wielu problemów między innymi urazów oraz stanów zapalnych, czasami groźnych dla życia. Dlatego dbajmy o nasze zwierzęta tak, aby cieszyły się dobrym zdrowiem przez długi czas. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom właścicieli koni i na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które ułatwiają codzienną pracę. 

Jak czyścić kopyta?

Odpowiednie czyszczenie kopyt jest niezwykle istotne, ponieważ kopyta są wrażliwym miejscem i wymagają szczególnej codziennej uwagi. Ich przeglądanie powinno się odbywać dwa razy dziennie, czyli przed i po jeździe. Przed jazdą należy sprawdzić, w jakim stanie są kopyta, a w celu ich czyszczenia używa się kopystki. Za jej pomocą można usunąć zanieczyszczenia takie jak błoto, piasek, kamienie. Jeżeli nie zadbamy o dokładne wyczyszczenie kopyta, a znajdzie się w nim jakiś niepożądany obiekt na przykład kamień, może to powodować bardzo nieprzyjemne konsekwencje takie jak uraz lub kontuzja w czasie jazdy. Wszelkie obiekty należy niezwłocznie usunąć a w przypadku urazu skontaktować się z weterynarzem. Po czyszczeniu, kopyta powinno płukać się wodą lub roztworem soli, który ma działanie dezynfekujące. Jeżeli zauważymy, że kopyto jest miękkie, i ma brzydki zapach, powinniśmy szybko reagować, bo to oznaka stanu zapalnego. Duży wpływ na stan kopyt mają warunki, w jakich przebywa zwierzę, oprócz regularnego czyszczenia i pielęgnacji, należy pamiętać, aby w miejscu przebywania zwierzęcia znajdowała się sucha i czysta wyściółka. W utrzymaniu kopyt w dobrym stanie pomagają specjalistyczne preparaty takie jak oleje i maści, które doskonale chronią i zabezpieczają. 
 

altaltaltalt

Natłuszczanie kopyt

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji jest smarowanie i natłuszczanie kopyt specjalnymi preparatami na bazie olejów. Produkty te zapewniają kopytom nie tylko piękny wygląd, ale również zapobiegają nasiąkaniu wodą.  W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości produkty marki BLACK HORSE, przeznaczone do całościowej pielęgnacji konia. Olej do kopyt PERFECT HOOF to starannie dobrana kompozycja olejów wzbogacona witaminą E. Zawarte w produkcie olej makadamia i olej awokado nawilżają i odżywiają kopyta, zapewniając im sprężystość i wygładzenie. Olej zapobiega pękaniu i wzmacnia strukturę kopyt. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin olej chroni kopyta przed działaniem wolnych rodników. Olejowa formuła doskonale nabłyszcza kopyta, nadając im długotrwały połysk.
 

alt


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl