Strona główna » Blog » Czy należy zabezpieczać powierzchnię z kamienia naturalnego?

Czy należy zabezpieczać powierzchnię z kamienia naturalnego?

Data dodania: 27-11-2020

alt

Czy należy zabezpieczać powierzchnię z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny to coraz częściej wybierany materiał wykończeniowy do wnętrz, ale również może być stosowany na zewnątrz. Zastosowanie kamienia naturalnego jest bardzo szerokie i jest coraz popularniejsze ze względu na piękno, naturalny wygląd i ogromne możliwości aranżacyjne. Kamień naturalny można zastosować w bardzo wielu miejscach w domu, należy jednak pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu, tak aby doskonale znosił codzienne użytkowanie. Kamień naturalny prezentuje się doskonale, jest elegancki i idealnie komponuje się z klasycznymi oraz nowoczesnymi wnętrzami. Jest to jednak materiał stosunkowo delikatny na zabrudzenia, dlatego tak istotne jest zastosowanie impregnatów, które pozwolą na bezpieczne użytkowanie powierzchni bez obaw o ich zniszczenie. Granit, marmur, piaskowiec to bardzo piękne i wdzięczne materiały, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Wykorzystując kamień naturalny zwłaszcza w miejscach narażonych na zanieczyszczenia i zabrudzenia, trzeba pamiętać o stałym dbaniu o powierzchnię. Doskonale zabezpieczona powierzchnia sprawi, że wygląd kamienia będzie niezmienny przez długi czas. Wybór preparatów do impregnacji kamienia naturalnego na rynku jest bardzo duży, ale najlepiej zdecydować się na preparat profesjonalny, charakteryzujący się wysoką jakością oraz polecany przez specjalistów. Taki wybór będzie gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa, dzięki czemu pozbędziemy się obaw zniszczenia pięknej naturalnej powierzchni kamienia. 
 

altaltaltalt
 

Impregnaty do kamienia naturalnego

Dlaczego jest potrzebny impregnat do kamienia naturalnego? Profesjonalne produkty tego typu są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Impregnat ma za zadanie doskonale chronić strukturę kamienia przed wnikaniem substancji, które mogłoby negatywnie wpłynąć na jego wygląd, pozostawiając na przykład nieestetyczne trwałe plamy. Impregnatów dostępnych na rynku jest bardzo dużo, a wybór odpowiedniego zależy od powierzchni, jaką chcemy zabezpieczyć oraz naszych oczekiwań. Dobranie odpowiedniego preparatu zapewnia doskonałą ochronę powierzchni w czasie użytkowania.
 

altaltaltalt
 

Jaki impregnat wybrać?

Wybór odpowiedniego preparatu jak już wcześniej wspominaliśmy, zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i rodzaju powierzchni. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje impregnatów, których zastosowanie zależy od wymagań użytkownika. Dostępne są preparaty wzmacniające powierzchnię kamienia takie jak Sarsil W. Innym rozwiązaniem są impregnaty dające efekt mokrego kamienia, które poza doskonałymi właściwościami zabezpieczającymi sprawiają, że kolor kamienia naturalnego zostaje pogłębiony w charakterystyczny sposób. Impregnaty z tej kategorii to Dynasil Effect, Dynasil Wet, AKEMI Farbtonvertiefer. Impregnaty hydrofobowe będą doskonale chronić przed wnikaniem wody w strukturę kamienia na przykład Sarsil H16/S, który chroni powierzchnię przed wilgocią i grzybami. Preparaty do kamienia naturalnego, granitu, marmuru, piaskowca służące zapobieganiu zanieczyszczeniom i zabrudzeniom, w tej roli doskonale sprawdzi się Dynasil Kamień i AKEMI Anti Fleck, który doskonale chroni przed plamami z tłuszczu. W celu zabezpieczenia powierzchni z kamienia naturalnego wewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza takich jak blat kuchenny, najlepiej sprawdzi się impregnat Dynasil FX, który jest bezpieczny i został przebadany pod kątem kontaktu impregnowanej powierzchni z żywnością.
 

altaltaltalt

Zobacz dostępne w naszym sklepie impregnaty do kamienia!

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl